Warsztaty z teorii gier: O grach, w których zachowania jednostek ksztaÅ‚tujÄ… byt spoÅ‚ecznoÅ›ci.
10.00-12.00
Jerzy Tyszkiewicz - profesor nauk matematycznych; informatyk. Stopień doktorski nauk matematycznych otrzymał na podstawie pracy pt. Asymptotyczne prawdopodobieństwa w rozszerzeniach logiki pierwszego rzędu
​
HabilitowaÅ‚ siÄ™ na Uniwersytecie Warszawskim na podstawie rozprawy pt. Charakteryzacje siÅ‚y wyrazu logik w jÄ™zyku zÅ‚ożonoÅ›ci KoÅ‚mogorowa. W 2012 roku zostaÅ‚ nadany mu tytuÅ‚ profesora nauk matematycznych. W swojej karierze publikowaÅ‚ on swoje prace w czasopismach takich jak Fundamenta Informaticae”, „Information Processing Letters”, „Information and Computation”, „Random Structures and Algorithms”, j„Bioinformatics” i „Theory of Computing Systems”; wykÅ‚adaÅ‚ w ramach TEDxUniversityofWarsaw (“How do Programs Die?”).
Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje... zupeÅ‚nie dosÅ‚ownie. Na tych zajÄ™ciach uczestnicy wezmÄ… razem udziaÅ‚ w kilku grach, dziÄ™ki którym zobaczÄ… jak próba wyÅ›rubowania indywidualnego zysku prowadzi do strat caÅ‚ej spoÅ‚ecznoÅ›ci i każdego z osobna. Pokażemy też, jak wprowadzenie podatku może paradoksalnie wzbogacić podatników. Nacisk jest poÅ‚ożony na tworzenie prostego matematycznego modelu zjawisk spoÅ‚ecznych.Warsztaty profesora Tyszkiewicza dotyczÄ… teorii gier, która jako dziedzina badawcza leży pomiÄ™dzy matematykÄ… a ekonomiÄ…. Opowie on o nich zaczynajÄ…c od zera, na bardzo elementarnym, zrozumiaÅ‚ym poziomie. Zainteresowanych interdyscyplinarnoÅ›ciÄ… nauk poÅ‚Ä…czonej z zabawÄ… i dobrze spÄ™dzonym czasem serdecznie zapraszamy na rozgrywki!